Wiadomości z kółka przyrodniczego

Hej, to znowu my. Trzeba przyznać, że pomysłów na wciąż nowe doświadczenia nam nie brakuje. Przedstawiamy Wam dwa nowe filmiki, z których dowiecie się, o drobinowej budowie wody – to w wykonaniu Tymka Ślipczynko, który najpierw prezentuje doświadczenie, a następnie wyjaśnia je wykorzystując sznur koralików jako model drobin wody, które są ze sobą związane. Na drugim filmiku Dominika Mączyńska prezentuje doświadczenie pt. „Znikający pieprz”. Spytacie, dlaczego znika? Odpowiedź jest jak zwykle prosta. To znowu te drobiny wody. Za pomocą płynu do mycia naczyń Dominika pokonała napięcie powierzchniowe wody i w miejscu, gdzie wsadziła palec nasmarowany detergentem powstała dziura i pieprz… zniknął. Zapraszamy do nauki poprzez zabawę! Eksperymenty możecie powtórzyć w domu, zachęcamy do naśladowania!

Kółko przyrodnicze