Cała Polska czyta dzieciom.

 

page1_copy

W ramach kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęliśmy cykliczne spotkania w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie. Członkowie Małego Samorządziku Szkolnego – Jakub Rakoczy oraz Jakub Chorąży wraz z opiekunem Aliną Gładysz przygotowali dla przedszkolaków bajki z serii ,,Misia Marysia”.

„Miś Marysia” jest serią bajeczek stworzonych z myślą o najmłodszych odbiorcach. W tej serii  wiele ciekawych i przydatnych w życiu codziennym wątków znajdą dla siebie nie tylko przedszkolaki, ale i starsze dzieci.

Celem wszystkich spotkań będzie tworzenie wokół dzieci, ale i z ich udziałem sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie od najwcześniejszych lat potrzeby obcowania ze słowem drukowanym.

NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM – UCZYMY SIĘ TEGO W DZIECIŃSTWIE.

Właśnie głośne czytanie dziecku, chociaż przez 20 minut dziennie, to sposób na wyrobienie na całe życie nawyku czytania.

image1

image2