„Święto Pieczonego Ziemniaka” w Ośrodku Pomocy Społecznej

potato-1487166_960_72012 października 2016 r. klasa III d została zaproszona do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie na imprezę z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci zostały przywitane przez dyrektora ośrodka p. Roberta Bąka oraz panie tam pracujące.
Zabawa rozpoczęła się od wykonania plakatów, których motywem przewodnim były „wesołe ziemniaki”. Przepiękne prace wszystkich zachwyciły i zostały wywieszone na korytarzu placówki.
Następnie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny – zaśpiewali piosenkę o jesieni i wspólnie wygłosili wiersz o ziemniaku. Pani Kasia zapoznała dzieci z „Bajką o Ziemniaku”, z której dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka.
Punktem kulminacyjnym spotkania była degustacja smacznych potraw. Na stołach pojawiła się pieczona kiełbaska i ziemniaki w mundurkach z masełkiem i koperkiem oraz ciepła herbata. Wszyscy z wielkim apetytem zjedli przygotowane smakołyki.
Uczniowie spędzili miło i wesoło czas. Wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci.

wychowawca klasy – Barbara Saska

p1010224Więcej zdjęć w zakładce Galeria.