,,MULTIMEDIALNIE, INTERAKTYWNIE, LOGICZNIE'' czyli otwarcie VI FESTIWALU NAUKI w SP4

Dzisiaj w naszej szkole wielkie wydarzenie, gdyż rozpoczęliśmy już VI edycję Festiwalu Nauki. Tym razem myślą przewodnią uroczystości było hasło,, Multimedialnie, interaktywnie, logicznie”.
Dla nas ten dzień był pełen wrażeń. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pan burmistrz Piotr Łyżwa, który pięknie opowiedział nam, jak ważne jest myślenie matematyczne i logika w życiu, pani burmistrz Małgorzata Grejner, która ciepło i z przejęciem czytała dzieciom fragment ,,Mikołajka”, pani Małgorzata Horożaniecka, która przedstawiła nam tajniki ludzkiego umysłu i mnóstwo zagadek logiczno – matematycznych. Tym razem głównym punktem naszego festiwalu było otwarcie nowej pracowni symulacyjnej, w której nasi uczniowie będą multimedialnie, interaktywnie i logicznie uczyć się matematyki. Czerwoną wstęgę przecięli pan burmistrz, dyrektor szkoły, radni naszego miasta, dyrektor MZPO, pan Adam Domagała. Pracownię poświęcił ksiądz proboszcz Krzysztof Pełech. Miło nam było powitać p. Elżbietę Pasek – dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, swoją obecnością zaszczycili nas także p. Zbigniew Dragan – przewodniczący Rady Miejskiej, Rada Rodziców i wielu wspaniałych gości. Pani dyrektor, Elżbieta Niemczyk, wręczyła także nagrody za zwycięskie prezentacje w konkursie: ,,Odkrycia naukowe, które zmieniły świat’”. Ale to nie koniec atrakcji…
Dzięki naszym wspaniałym uczniom dowiedzieliśmy się nie tylko, jak odkryto rentgen, lampę naftową, w jakich dziedzinach zasłynął Kopernik, jak działa aparat fotograficzny, ale także to, że to nasi rodacy odkryli grafen. Ciekawość świata rozbudził w nas globtroter, pan Bolesław Grabowski, opowiadając o podróży do Etiopii i Kenii. Dzięki niemu, mogliśmy nie tylko przymierzyć stroje ludów Afryki, ale także poznać kulturę i zwyczaje ludzi żyjących w zupełnie innych warunkach niż my. W nowej sali odbywały się także zajęcia interaktywne, w których uczestniczyła klasa szósta, pracując na nowym sprzęcie multimedialnym. Tyle wrażeń i emocji tylko w Szkole Podstawowej nr 4. Jeśli nie wierzysz, już jutro, kolejny dzień naszego Festiwalu. Zapraszamy!

DSC_0159Więcej zdjęć w zakładce Galeria.