DZIEŃ PIERWSZAKA W DUŻEJ I MAŁEJ CZWÓRCE

27 X w budynku przy ul. Ludowej i 28 X przy ul. Waryńskiego odbył się pierwszy w historii szkoły DZIEŃ PIERWSZAKA. Najmłodsi uczniowie przedstawili dorosłym swój świat – świat pierwszoklasisty. Zaproszeni na uroczystość rodzice i dziadkowie, w czasie występów dzieci, mogli pobyć choć przez chwilę w świecie widzianym oczami ich pociech. Tu każdy pokazał, co już potrafi.

Dzieci chwaliły się znajomością języka angielskiego, recytowały tematyczne wiersze, śpiewały wesołe piosenki. Udowodniły, że znają zasady przechodzenia przez jezdnię, wiedzą, co należy do obowiązków dyżurnego, potrafią bezpiecznie i pożytecznie spędzać wolny czas oraz dbać o zdrowie.

W wydarzeniu, oprócz najbliższych uczestniczyli również dyrektor szkoły p. Elżbieta Niemczyk, wicedyrektor p. Monika Stachowska i wicedyrektor p. Arkadiusz Piasecki, którzy bawili się razem ze wszystkimi dziećmi, zatańczyli nawet i zaśpiewali z całymi rodzinami ,,Familijnego bluesa”. Po części artystycznej, którą zakończyła wspólna ZUMBA, pierwszaki wraz z rodzicami obejrzeli wystawę przepięknych prac uczniowskich. Rodzice z zaciekawieniem oglądali plastyczne wytwory, zainteresowanie całą wystawą było ogromne. To niecodzienne wydarzenie bardzo spodobało się wszystkim gościom, dało wiele radości dzieciakom oraz satysfakcji rodzicom i nauczycielom.

20151028_164330_t1

H. Kowalska