18.02.2021 r. Łazik wylądował na Marsie.
Dzień później na świetlicy wylądowały rakiety wykonane przez Świetliczaki z ul. Ludowej🙂🚀
Zajęcia były pretekstem do rozmowy o planetach.
Okazało się, że nasze Świetliczaki nie chodzą z głową w chmurach, bo sporo wiedzą o kosmosie🌌🌠🪐
Cieszę się, że kilkoro uczniów znalazło czas i chęci, aby podjąć się zadania. Dziękuję również rodzicom za wsparcie swoich dzieci.
-
Wiktoria W. z kl. 1 b wykonała bardzo staranny i przejrzysty plakat pod hasłem „Ziemia to nasz dom”;
- Alicja S. z kl. 2a podjęła zabawę w recykling i z rolki po papierze toaletowym oraz folii aluminiowej i sznurka wykonała zabawkę zręcznościową;
- Zuzanna G. z kl. 1c wykonała zdjęcia swoich prac ogrodowych, segregacji odpadów oraz domowej sadzonki w doniczce z plastikowej butelki;
- Amelia B. z kl. 1c zaprezentowała bardzo ciekawy organizer na przybory szkolne z hasłem „Bądź eko” z rolek po papierze toaletowym oraz wazonik z plastikowej butelki;
- Maja J. z kl. 1c wykonała piękny plakat ekologiczny promujący segregację odpadów pod hasłem „Śmieci segregujesz Ziemię ratujesz”
- Emanuel B. z kl. 2a wygospodarował w swoim ogrodzie kącik na własne warzywa i kwiaty, których część już można podziwiać, a pozostałe czekają cierpliwie na sadzenie w „kubeczkowych” doniczkach na parapecie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć tych prac w Galerii 🙂
Wszystkie prace i podjęte działania zasługują na ogromną pochwałę. Cieszę się, że podejmujecie dodatkowe działania, nie tylko lekcyjne, mimo trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy. Gratuluję zdobycia dodatkowych punktów z aktywności 🙂
Justyna Grzesiak
Świetlica (budynek główny)
12.03.2020
„Za co kocham moje miasto-Bielawę?” – pod tym hasłem odbył się w ubiegłym tygodniu konkurs na świetlicy szkolnej. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej o Bielawie, dowolną techniką, z dopiskiem: Kocham Bielawę za…
Złożono 14 prac, z czego połowa została wyróżniona. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe. Wśród upominków znalazly się także te z logiem Bielawy – podarowane przez p. Dariusza Owczarka z referatu promocji i rozwoju miasta, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję. Wszystkim uczniom gratuluję oraz zachęcam do angażowania się w kolejne konkursy.🙂
Justyna Grzesiak
Świetlica (budynek główny)
06.02.2020
„Bezpieczne ferie”
-
o konieczności zgłaszania rodzicom czy opiekunom miejsca, do którego zamierzają się udać i z kim,
-
jak właściwie zachowywać się na stoku podczas jazdy na nartach czy sankach,
-
o niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarznięte akweny,
-
o tym, jak może się skończyć zabawa przy ruchliwych ulicach,
-
o właściwym zachowaniu się na placach zabaw,
-
o niebezpieczeństwie podejmowania rozmów z nieznajomymi,
-
o konsekwencjach zbyt długiego korzystania z gier komputerowych oraz niebezpieczeństwach czyhających na dzieci ze strony internautów.Uczniowie dowiedzieli się również, jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy uważnie słuchali, zadawali pytania oraz podejmowali dyskusję z gościem. Pan policjant podarował dzieciom broszurki S.O.S. na temat udzielania pierwszej pomocy, do wspólnej lektury z rodzicami w domu. Uczniowie podziękowali gościowi za przybycie i cenne rady, które – miejmy nadzieję – w większości zapamiętają i spędzą miło, aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie czas wyczekiwanych ferii zimowych.Opr. Justyna Grzesiak
Zdjęcia w Galerii
Świetlica (budynek główny)
25.11.2019
Dzisiaj, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, dzieci ze świetlicy zapoznały się z historią owego niedźwiadka, a co za tym idzie, powstaniem Pluszowego Misia.
Następnie były już misiowe zabawy, tj. wykonanie kukiełek misiów, teatrzyk kukiełkowy, misiowe kolorowanki oraz w nagrodę za wspólną zabawę „małe co nieco” w postaci misiowych żelków. Dziękujmy dzieciom, które włączyły się do wspólnej zabawy 🙂
W środę, 27 listopada, kontynuujemy zabawy z misiami 🙂 Tym razem zapraszamy, aby dzieci z klas I-III przyniosły do szkoły swojego ulubionego Pluszowego Misia.
Więcej zdjęć w Galerii
Świetlica (budynek główny)
12.11.2019
Zgodnie z zapowiedzią uczestnicy konkursu plastycznego „Moja mała i duża ojczyzna” otrzymali dziś dyplomy oraz upominki. Spośród 15 prac, 7 zostało wyróżnionych. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich 🙂
Świetlica (budynek główny)
08.11.2019
W związku ze zbliżającym się świętem 11 listopada na świetlicy szkolnej został ogloszony konkurs pod hasłem „Moja mała i duża ojczyzna”, który miał na celu krzewienie i podtrzymywanie postaw patriotycznych wśród dzieci oraz oczywiście rozwijanie ich zdolności artystycznych. Zadaniem chętnych świetliczaków było wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną. Zostało wykonanych 15 prac, które wyeksponowane są w holu szkoły i tak jak było zapowiedziane, wszystkie zostaną nagrodzone 12 listopada. Jeszcze raz dziękuję wszystkim dzieciom za chęć poświęcenia wolnego czasu, który na pewno nie poszedł na marne. Zachecam również do brania udziału w innych konkursach. P. Justyna
Świetlica (budynek główny)
03.09.-30.10.2019
Jednym z ulubionych zajęć dzieci na świetlicy są prace plastyczne i konstrukcyjne, dlatego też codziennie wykonujemy coś ciekawego. Zaczynając od kolorowania, rysowania, wycinania, wydzierania i naklejania po składanie papieru techniką origami. W zależności od tematu tygodniowego tworzymy różne prace. Udało się nam już między innymi wykonać plakaty o segregacji śmieci, telefonach alarmowych, jesienne drzewa, były także kasztankowe ludziki, pieski i kotki z papieru oraz wiele innych. Wszystkie prace są eksponowane na świetlicowej tablicy. Zapraszamy do oglądania prac.
Justyna Grzesiak
Więcej zdjęć w Galerii
Świetlica (budynek główny)
25.01.2019
25 stycznia w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie klas I-III zaprezentowali program artystyczny i wręczyli swoim babciom i dziadkom upominki.
Dziadkowie nagrodzili swoje pociechy gorącymi brawami.
Świetlica (budynek główny)
24.01.2019
24 stycznia grupa świetlicowa odwiedziła podopiecznych ośrodka „SENIOR” w Bielawie, by upamiętnić Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny i wręczyli podopiecznym upominek. Dzieci zostały nagrodzone brawami i słodkim poczęstunkiem.
Zdjęcia w Galerii.
Świetlica (budynek główny)
19.11.2018
Mali konstruktorzy!
Zdjęcia w Galerii.
Grupa świetlicowa Twórcza Baza wykonała prace plastyczne z okazji Dnia Niepodległości.
Jesienne klimaty
Świetlica (budynek główny)
19.06.2018
Nagrody wręczone!
12 czerwca został rozstrzygnięty, ogłoszony w ramach kampanii „Dumni z Polski”, konkurs plastyczny „Piękna ma Ojczyzna”.
I miejsce ex aequo zajęli:
Julia Połeć kl. I
Marcel Pawełek kl. I
Dominik Bakalarz kl. II
II miejsce ex aequo zajęli:
Maja Dzimira kl. III
Anna Hendzel kl. II
Anna Grzegorzak kl. III
Ola Grzegorzak kl.I
Julia Szeremeta kl.III
Prace zachwyciły jury! Miało ono nie lada problem z wyborem najlepszych, dlatego nie przyznało 3. miejsca.
Nagrodzonym gratulujemy!
Świetlica (budynek główny)
5.06.2018
„Dumni z polskiej piłki”
W którym roku Polacy zdobyli złoto olimpijskie? Jaki medal zdobyli Polacy,gdy trenerem był Janusz Wójcik? Napastnik, który w obecnej drużynie narodowej tworzy parę napastników z Robertem Lewandowskim, to….. Na te i wiele innych pytań (łącznie 25) musieli odpowiedzieć uczestnicy quizu wiedzy o polskich piłkarzach, który odbył się 29 maja br. o godz. 13.15 na świetlicy szkolnej w ramach kampanii „Dumni z Polski”. Biorącym udział w konkursie, towarzyszyły wielkie emocje. Bezkonkurencyjny okazał się Błażej Rutkowski, zdobywając największą liczbę punktów. I to on otrzymał nagrodę główną – szalik polskiego kibica. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Schneider. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy „Dumni z Polski”. Gratulujemy !!!
Świetlica (budynek główny)
maj 2018
Dzień Matki
Takie oto własnoręcznie wykonane prezenty wręczyliśmy naszym kochanym Mamusiom na „Dzień Matki”. Zostały wykonane z masy solnej. Przygotowywaliśmy je przez 2 tygodnie i mamy nadzieję, że sprawiły naszym Mamom radość.
A oto my przy pracy.
Więcej zdjęć w Galerii w albumie Maj na świetlicy.
Świetlica (budynek główny)
maj 2018
„Zielono mi…”
W maju, wraz z „wybuchem wiosny”, zainspirowani pięknem otaczającej nas przyrody, mali artyści świetlicy chwycili za pędzle.
Więcej zdjęć w Galerii w albumie Maj na świetlicy.
Świetlica (budynek główny)
21.05.2018
Świetlica (budynek główny)
5.04.2018
Te piękne wielkanocne palmy to efekt naszych zajęć warsztatowych z panią Leokadią Sienkiewicz, która z wielką cierpliwością pokazała nam jak krok po kroku je wykonać.
Pani Leokadio serdecznie dziękujemy!
Więcej zdjęć w Galerii.
Dzień Kobiet
Laurki własnoręcznie wykonane przez chłopców – wręczone!
I to nie tylko dla koleżanek, ale także dla pań Dyrektorek, wychowawczyń i naszej pani Eli, która dba o czystość naszej Twórczej Bazy. Uśmiech na twarzach obdarowanych był najlepszym podziękowaniem za trud włożony w ich wykonanie.
Więcej zdjęć w Galerii.
(Świetlica budynek główny)
27.03.2018
22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum odbył się międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. Bajkowy rajski ptak dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięli udziały: Natalia Madej, Ewa Stopa i Michalina Hupa. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnym upominkiem.
Zdjęcia w Galerii.
(Świetlica ul. Ludowa)
20.032018
Życzenia na Dzień Kobiet
Jak co roku, 8 marca 2018 r. na świetlicy szkolnej w „małej” czwórce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek piękne laurki. Nie zabrakło życzeń i piosenek. Uroczystość uświetniły wybory Mini Miss. Specjalne Jury składające się z chłopców wybrało „najmilsze” koleżanki. Tytuły Mini Miss otrzymały: Wiktoria Jędrak, Karolinka Świtalska, Maja Szyburska. Laureatki zostały nagrodzone pamiątkowymi koronami i kolorowymi szarfami z napisami. Wszystkie dziewczynki otrzymały również słodkie prezenty.
Zdjęcia w Galerii.
(Świetlica budynek główny)
15.03.2018
PIŁKA PARZY, REKIN, KOLORY – każdy do zabawy skory!
Zdjęcia w Galerii.
(Świetlica budynek główny)
6.03.2018
Mali artyści świetlicy jeszcze na zimowo…
Więcej zdjęć w Galerii.
(Świetlica budynek główny)
Wyobraźnia podpowiedziała mi resztę…
Podziękowania od pana Andrzej Wernic ps. Bodek za udział w akcji BohatrOn.
Poczta walentynkowa na ul. Ludowej
W dniu Świętego Walentego w naszej szkole przy ul. Ludowej miał miejsce finał poczty walentynkowej. W tym roku obchody święta zainicjowali sami uczniowie. Przygotowali wspaniałe, wielkie pudło, do którego można było wrzucać liściki. Sami ozdobili sale i, co więcej, sami poprowadzili spotkanie! Bardzo dziękujemy naszym uczennicom: Zuzannie Kropińskjej i Annie Starzyńskiej oraz rodzicom za pomoc! Było czerwono, zaskakująco i przyjacielsko!
Opiekun Małego Samorządu: Anna Chęcińska-Witczak
Zdjęcia w Galerii.
(Świetlica (budynek główny)
Akcja BohaterJA, czyli jak być bohaterem dnia codziennego.
W nawiązaniu do akcji BohaterON na początku października ogłosiliśmy konkurs pt. BohaterJA. Jest to działanie wychowawcze. Wybieramy małych bohaterów dnia codziennego – każdego miesiąca, semestru, roku.
Przestrzeganie spisanego i podpisanego przez dzieci „Kontraktu” stało się dla nich nie lada wyzwaniem. Chcąc zasłużyć na zaszczytny tytuł, muszą także pracować nad dobrymi nawykami, takimi jak: koleżeństwo, porządek, posłuszeństwo, wytrwałość czy współpraca.
Zaszczytny tytuł Bohatera za pierwszy semestr otrzymała Julia Szachniewicz. GRATULUJEMY!!!
Bohater roku otrzyma nagrodę!!!
Życzymy wytrwałości!!!
Świetlica (główny budynek)
Dzień Babci i Dziadka
W piątek 9 lutego w naszej szkole gościliśmy bardzo ważne osoby – byli to babcie i dziadkowie naszych uczniów. Nasze Świetliczaki, wraz z wychowawcami świetlicy, również w tym roku zorganizowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci bardzo długo przygotowywały się do tego wydarzenia i każde z nich chciało jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi dziadkami. A Ci dopisali frekwencją, jakiej się nie spodziewaliśmy. Całą uroczystość rozpoczął pan wicedyrektor, który serdecznie przywitał naszych gości. Podczas występu babcie i dziadkowie mogli zobaczyć swoje wnuki występujące w scenkach, piosenkach i tańcach. Naszym gościom podobały się wszystkie wspólne występy dzieci, jak i te indywidulne – zumba w wykonaniu klasy 3b, zachwycający pokaz gimnastyczny Poli Chałupki oraz break dance Szymona Sikorskiego i Konrada Pendyka. Po wszystkich występach dzieci podarowały dziadkom własnoręcznie zrobione upominki. Świetliczakom dziękujemy za tak piękne przedstawienie – nie mogliście zrobić tego lepiej, brawo! Natomiast wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za tak liczne przybycie i wielkie brawa dla artystów oraz życzymy wszystkiego co najpiękniejsze!
Zdjęcia w Galerii.
Świetlica (główny budynek)
„TWÓRCZA BAZA…”. Taką nazwę będzie nosiła nasza świetlica.
A oto:
Amelia Gadzina i Amelia Bajk
– zwyciężczynie szkolnego konkursu na nazwę dla świetlicy z książkowymi nagrodami.
„Witaj Święty Mikołaju”! – tradycje i zwyczaje mikołajkowe
6 grudnia 2017 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Ludowej odbyły się zajęcia związane z tradycjami mikołajkowymi. Na wstępie dzieci wysłuchały legendy o św. Mikołaju. Dowiedziały się z niej, gdzie Mikołaj mieszka, jak jest ubrany, jakich ma pomocników, jak odbiera listy od dzieci i jak dostarcza prezenty. Po rozmowie uczniowie wzięli udział w zabawie ruchowej – rzucanie do celu kulami zrobionymi z gazet. Po wykonaniu zadania, nauczyciel odczytał dzieciom list pozostawiony przez Mikołaja, w którym poprosił o rozwiązanie różnych zagadek, np. „Co wiecie o św. Mikołaju?”, „Biała zgaduj – zgadula”. Dużo śmiechu było przy rysowaniu bałwanka z zamkniętymi oczami. Na koniec miłą niespodzianką okazały się prezenty dla wszystkich uczestników pozostawione przez Mikołaja. Całe zajęcia umilała świąteczna muzyka.
Wych. świetlicy – L. Więdłocha, B. Saska, E. Obacz
Świetlica (budynek główny)
„Przyjedź do nas Mikołaju…”
Czekaliśmy, czekaliśmy, aż wreszcie zawitał. Wprawdzie nie osobiście, bo przecież zapracowany, ale posłał niezwykłego wysłannika – panią wicedyrektor Monikę Stachowską. Wielkie zaciekawienie malowało się na twarzach dzieci, gdy zobaczyły wielki czerwony worek, pełen prezentów. Czego tu nie było: i pasek kinetyczny, i gry planszowe, i mini futbol…
Zawartość worka bardzo przypadła dzieciom do gustu, więc zapanowała radość, radość, radość.
Dziękujemy św. Mikołaju!!!
Zdjęcia w Galerii.
Świetlica (budynek główny)
Hej, hej, raz i dwa, witaminy wolę ja…
Ile cukru w produktach?
Jakie zagrożenia powoduje nadmierne spożywanie cukru?
Jakie produkty mają bardzo dobry wpływ na zdrowie, a które należy omijać wielkim kołem?
Jakie są konsekwencje śmieciowego jedzenia?
To pytania, na które odpowiedź zna, na pewno, każde dziecko, uczestniczące w warsztatach przeprowadzonych tak ciekawie, przez panią Joannę Kowalską – dietetyka klinicznego.
Pretekstem do rozmowy o zdrowym odżywianiu były piosenki: Hymn Świeżaków i Piosenka o niezdrowym jedzeniu. Dlatego na zakończenie zajęć wszyscy śpiewali: Trzęsą mi się rączki, kiedy widzę pączki:
Pączek niech się dowie ,że wybieram zdrowie.
Hej, hej, raz i dwa, witaminy wolę ja.
Hej, hej, raz, dwa, trzy, witaminy wolisz ty…
Było to pierwsze spotkanie w ramach cyklu Zdrowym być… i mamy nadzieję, że przyczyni się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u naszych uczniów.
Pani Joannie Kowalskiej serdecznie dziękujemy!
Zdjęcia w Galerii.
Świetlica (budynek główny)
Póki o nich pamiętamy, pozostają nieśmiertelni!
W ramach obchodów Roku dla Niepodległej gościliśmy pana Jarosława Kresę, członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty, którego historia sięga 1918 r. i Powstania Wielkopolskiego. W patriotyczną atmosferę wprowadziły nas występy naszych szkolnych artystów. Grupa taneczna wykonała taniec z szarfami Dla Niepodległej, a Maja Smolińska wyśpiewała kultową piosenkę Jacka Kaczmarskiego Mury. Młodzi uczestnicy tego spotkania usłyszeli barwną opowieść o naszych bohaterach, których los związał z ziemią dzierżoniowską:
- o mieszkającym w małej wsi Chwalęcin koło Niemczy ostatnim adiutancie Józefa Piłsudskiego rotmistrzu Aleksandrze Hrynkiewiczu;
- o jednym z ważniejszych dowódców polskiego września 1939 r., kawalerze Krzyża Złotego Orderu Virtuti Militari, komandorze Stefanie Frankowskim, który ostatnie godziny życia spędził w Bielawie;
- o naszym bielawskim Westerplatczyku, strzelcu Michale Łacie;
- o gruzińskim oficerze Wojska Polskiego i Armii Krajowej, obrońcy Warszawy Walerianie Tewzadze, który jako Walery Krzyżanowski mieszkał po wojnie w Dzierżoniowie.
Nie lada atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska munduru, szabli, hełmu i karabinu. Nie tylko chłopcom rozbłysły oczy. Piosenką Uwięziony ptak nie śpiewa w wykonaniu wszystkich zgromadzonych pożegnaliśmy naszego wyjątkowego gościa – dowódcę 58 Pułku Piechoty Grupy Rekonstrukcji Historycznej.
Więcej zdjęć w Galerii.
Świetlica (budynek główny)
Ja i mój puchaty miś
czyli jak uczestniczyliśmy w realizacji szkolnego projektu „Miś Kubuś Puchatek”,Oj, działo się :
- „Kwadrans z Kubusiem Puchatkiem”, czyli słuchanie czytanych głośno fragmentów książki;
- Kolorowanki z bohaterami „ Kubusia Puchatka”;
- Tworzenie pracy plastycznej inspirowanej treścią;
- Zespołowe malowanie farbami plakatowymi wielkoformatowych portretów misia.
Zaczęło się już 23 października, a trwało do 7 listopada, ponieważ tego dnia obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”.
Więcej zdjęć w Galerii.
Dynia w roli głównej!
Z zapałem włączyliśmy się w organizowany w połowie października przez Mały Samorząd Uczniowski „Festiwal dyni”
Wystawa prac uwieńczyła dzieło:
„Z uśmiechem przez jesień”.
Tak tworzyliśmy elementy dekoracji szkolnego pikniku, który odbył się 30 września br. pod hasłem: „Z uśmiechem przez jesień”.
A oto efekt naszej pracy:
Pozostałe zdjęcia w Galerii.
Świetlica (budynek główny)
Pamiętamy!
Dlatego i w tym roku szkolnym we wrześniu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię” i wysłaliśmy kartki do Powstańców Warszawskich. Mamy nadzieję, że nasze kartki z napisem: „Dziękujemy za Waszą miłość do Polski” i z wykonanymi przez dzieci ilustracjami sprawią Powstańcom wielką radość.
Świetlica (budynek główny)
Dzień Chłopca na świetlicy szkolnej w „małej czwórce”
29 września 2017 r. na świetlicy szkolnej przy ul. Ludowej na wesoło świętowano Dzień Chłopca. W tym szczególnym dniu dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów laurki – samochody. Prezenty były kolorowe i pomysłowe. Chłopcy z ogromną przyjemnością i radością przyjęli niespodzianki. Później odbyła się wspólna zabawa, konkursy i poczęstunek.
Wych. świetlicy
L. Więdłocha, B. Saska, E. Obacz
Świetlica (budynek główny)
Od 1 września 2017 roku zmieniły się warunki funkcjonowania naszej świetlicy. Nie kojarzy się ona już ze szczelnie zamkniętymi czterema ścianami jednego pomieszczenia. Na szkolnym korytarzu, w strefie nauczania zintegrowanego, zostały utworzone osobne miejsca, gdzie można prowadzić różne typy zajęć; zarówno te, które wymagają ciszy i skupienia, jak i te, które są przeznaczone do głośnych gier i zabaw.
Musimy przyznać, że nasze Świetliczaki mają wielką wyobraźnię. Jedni tworzą cudowne opowiadania, inni wspaniale malują, natomiast jeden chłopiec robi przecudne rzeczy z klocków. Tym niezwykłym chłopcem jest Dominik Bakalarz z klasy 1 a. Wśród jego prac znalazły się m. in. roboty, domki, w których mieścił się wraz z kolegami i statki. Niedawno zbudował „Rodzinkę”. We wszystkie swoje projekty jest bardzo zaangażowany. Chyba powinniśmy mu nadać tytuł „Najlepszego konstruktora”, co Wy na to? 😀
Świetlica, ul. Waryńskiego
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.
Wiosna, wiosna…
Jakież było zdziwienie świetlicowej gromadki, gdy okazało się, że jest adresatem listu od Pani Wiosny.
Dzieci ochoczo zabrały się do projektowania sukienek. (Efekty pracy w Galerii).
Chłopcy poszli krok dalej i postanowili wybudować dla Wiosny z klocków pałace, aby … miała gdzie zamieszkać, gdy w końcu do nas zawita (Galeria)
Świetlica ul. Ludowa
Zdjęcia w zakładce Galeria.
Zdjęcia w Galerii.
My się grypy nie boimy!
W związku z okresem zachorowań i grypy nasze Świetliczaki, nie chcąc poddać się chorobie, przygotowały wraz z paniami bombę witaminową. Z sezonowych owoców skomponowały kolorową i zdrową przekąskę – sałatkę owocową. Mamy nadzieję, że dostarczyła tyle samo witamin, co radości i uśmiechu na twarzy.
Świetlica ul. Waryńskiego
Więcej zdjęć w Galerii.
Zdjęcia w Galerii.
W czasie deszczu dzieci się nudzą.
Iwona Drozdowska
Zdjęcia w zakładce Galeria.
MIKOŁAJKI
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
Zdjęcia w zakładce Galeria.
DZIEŃ PLUSZAKA
Zdjęcia w zakładce Galeria.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, POZDROWIEŃ I UŚMIECHU
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.
DZIEŃ NAUCZYCIELA W ŚWIETLICY
DZIEŃ ŚWIETLICZAKA
Zdjęcia w zakładce Galeria.
Zdjęcia w zakładce Galeria.
Dzieci dla historii.
Zdjęcia w zakładce Galeria.
Przyszli inżynierowie i konstruktorzy
Na zajęciach świetlicowych nigdy nie jest nudno. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatnio świetliczaki chętnie oddają się nowej zabawie – tworzeniu konstrukcji z klocków edukacyjnych, których fundament opiera się o cztery podstawowe elementy (trójkąty, czworokąty, pięciokąty i sześciokąty foremne). Wielokrotnie powtarzające się w zestawie elementy dają ogromne możliwości tworzenia. W zabawie uczestniczą i chłopcy, i dziewczęta. Wszyscy z zapałem składają, łączą ze sobą poszczególne elementy, by stworzyć np. puchar czy czołg. Budowanie różnych brył rozwija wyobraźnię dzieci i pobudza ich fantazję. Być może dzisiejsza zabawa w przyszłości stanie się zawodem młodych konstruktorów.
I. Drozdowska
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w zakładce Galeria.
„Było radośnie”
Mikołajkowe i świąteczne spotkania pod choinką w świetlicy na ul. Ludowej.
6 i 20 XII 2015 r. odbyły się w świetlicy na ul. Ludowej świąteczne spotkania pod choinką. Dzieci słuchały piosenek o tematyce świątecznej i śpiewały kolędy i piosenki o świętym Mikołaju. Bawiły się przy zabawach i pląsach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Rozwiązywały zagadki związane z tematyką i tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Atrakcje zapewnili min. nasi przyjaciele z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 5 w Bielawie, dzięki którym można było zorganizować dzieciom słodki poczęstunek. Jak co roku przekazali nam mnóstwo słodyczy, które zbierali w ramach akcji „Cukierek albo psikus”. Ogromną atrakcją okazał się także stos zabawek, gier i sprzętu sportowego, które dzieci znalazły pod choinką. Sponsorem – Panią Mikołajową okazała się dyrektor szkoły – pani Elżbieta Niemczyk, dzięki której wychowawcy świetlicy mogli je zakupić. Radości dzieci nie było końca.
20 XII 2015 r. w imieniu dzieci ze świetlicy na ul. Ludowej przekazaliśmy na ręce pani dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie podziękowania organizatorom zbiórki słodyczy dla naszych dzieci tj. – Samorządowi Uczniowskiemu ZSO oraz nauczycielom j. angielskiego i pedagogowi pani Iwonie Weigelt. Dziękujemy za trzyletnią już współpracę.
Ewa Obacz
Zdjęcia z imprezy do obejrzenia w zakładce Galeria
DZIEŃ ŚWIETLICZAKA
W tym dniu dzieci uczęszczające na świetlicę miały swoje święto, które w tym roku szkolnym zbiegło się ze Światowym Dniem Pluszowego Misia. W związku z tym dzieciakom towarzyszyły ich ulubione pluszowe przytulanki. Dodatkową atrakcją były śmieszne, wesołe przebrania naszych podopiecznych. Program przygotowały wychowawczynie świetlicy, a całość prowadziła p. Emilia Seroczyńska. W dniu swojego święta uczniowie klas młodszych popisywali się swoimi umiejętnościami: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Panie przygotowały quiz, konkursy oraz słodki poczęstunek. Za wszelkie słodkości dziękujemy zawsze zaangażowanym w życie szkoły rodzicom. Tego dnia dzieci zaprosiły do świetlicy p. dyrektor E. Niemczyk oraz p. wicedyrektor M. Stachowską, które były zachwycone całą oprawą i przebiegiem imprezy. Pani dyrektor podziękowała dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i wyraziła zadowolenie, ze kolejne ustanowione przez uczniów święto weszło na stałe do kalendarza imprez szkolnych.
ŚWIETLICA SZKOLNA
Świetlica szkolna stanowi integralną i niezastąpioną część systemu wychowania szkolnego. Jest ważnym ogniwem w realizacji celów opiekuńczych i dydaktyczno – wychowawczych, Dzisiaj jest jedną z najbardziej popularnych form opieki nad dzieckiem. Jej charakter pracy wpływa na rozwój, wychowanie oraz poznanie indywidualnych cech ucznia w sytuacjach pozalekcyjnych. Świetlica realizuje te same postulaty wychowawcze co szkoła, ma jednak nieco odmienny styl pracy. Swej działalności nie opiera na ścisłym programie. Przeważają w niej takie formy pracy jak: gra, zabawa, konkurs, zajęcia plastyczne i muzyczne, czytelnictwo, środki audiowizualne, formy ćwiczeń ruchowych. Tutaj wychowankowie uczą się organizować swój wolny czas, współżycia w grupie, doskonalenia technik własnej pracy.
Rozwijają także zainteresowania artystyczno – techniczne, upowszechniają zasady kultury zdrowotnej, nawyki higieny, czystości i kultury osobistej. Szczególna uwaga zwracana jest na bezpieczeństwo dzieci. Wszystkie treści zajęć świetlicowych są skorelowane z programem nauczania, co powoduje wzbogacanie, rozszerzanie intelektualnych możliwości i zainteresowań dzieci, stymulując ich aktywność.
W naszej szkole działają trzy grupy świetlicowe.
Świetlica czynna jest do godziny 16.30.
GŁÓWNE CELE DZIAŁALNOŚCI ŚWIETLICY SZKOLNEJ TO:
- Zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych.
- Zapewnienie bezpieczeństwa.
- Stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
- Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów.
- Kompensowanie zaniedbań środowiskowych
- . Integracja grupy rówieśniczej.