Konkurs „Ufam bliskości”

Konkurs kierowany jest do uczniów klas 7-8 i szkół średnich. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi osób młodych na śmierć i bliskość międzyludzką podczas odchodzenia. Do udziału w konkursie zapraszamy nastolatków, czyli ostatnią grupę osób myślących o umieraniu. To zderzenie daje możliwość spojrzenia na śmierć w nowych kontekstach, co będzie miało wielką wartość edukacyjną zarówno dla uczestników konkursu, jak i jego obserwatorów.

 

Zadanie konkursowe
Konkurs polega na stworzeniu krótkiego materiału video (reportaż, prezentacja, animacja, scenka rodzajowa, blog), fotoreportażu lub pracy pisemnej (list, wiersz, wypracowanie) w obrębie jednego z dwóch obszarów tematycznych:
· Czym dla ciebie jest dobra śmierć?
· Słowa do moich bliskich, których już przy mnie nie ma.
Maksymalna długość materiałów video: 5 minut
Maksymalna długość pracy pisemnej: 3 strony maszynopisu A4
Na laureatów konkursu czekają nagrody
Laureaci konkursu (3 osoby) otrzymają: nagrodę rzeczową w postaci słuchawek bezprzewodowych o wartości około 300 zł, dyplom wrażliwości z ramienia Puckiego Hospicjum, publikację nagrodzonej pracy oraz wizerunku autora w mediach społecznościowych Puckiego Hospicjum oraz na stronie www.
Wyróżnieni uczestnicy (3 osoby) otrzymają: nagrodę rzeczową w postaci power-banka o wartości około 100zł, dyplom wrażliwości z ramienia Puckiego Hospicjum, publikację wyróżnionej pracy oraz wizerunku autora w mediach społecznościowych Puckiego Hospicjum oraz na stronie www.
W załączonych plikach przesyłamy list intencyjny Dyrektor Puckiego Hospicjum, Anny Jochim-Labudy oraz zestaw grafik (plakat do łatwego wydruku, grafikę na media społecznościowe oraz baner na stronę www).
Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 15.03.2023. Ogłoszenie wyników odbędzie się nie później niż 24.03.2023.
Zapraszamy do udziału w Konkursie. Szczegóły i regulamin można znaleźć na stronie www – hospitium.org/konkurs-ufam-bliskosci/.
W razie pytań dotyczących Konkursu zachęcamy do kontaktu mailowego: alicja.kosmalska@38pr.plkarol.chmal@38pr.pl.